[Zpět na články]

Rubrika: Kosmetika

Péče o pleť v zimě

Zimní péče o pleť je velmi důležitá a specifická, neboť je pleť vystavena střídání teplot, studenému větru ale i slunci. Nízké teploty a teplotní rozdíly při přechodech z teplé místnosti na mráz způsobují častější pálení, zčervenání pokožky, pocity napětí a tvoření šupinek. Pobyt v místnostech s ústředním topením navíc způsobuje dehydrataci pokožky. Tím pokožka ztácí elasticitu, je unavená, našedlá, bez přirozeného lesku a rychleji stárne. Následkem těchto vlivů je tvorba vrásek, popraskané žilky... Zimní období působí na naši pokožku více negativně než léto. Proto bychom se o ni měli starat velmi pečlivě.Hydratace
Dehydratací trpí každá pleť, ať už je mastná, smíšená, suchá... Každá pokožka potřebuje hydratovat. Proto je důležité používat hydratační krémy. Můžete je bez obav používat i v zimě. Je mýtus, že hydratační krémy nám v buňkách pleti zmrznou a způsobí popraskání. Je dobré používat především produkty, které obsahují kyselinu hyaluronovou, mořské řasy, aloe vera, ureu....Navíc u suché pleti by měly krémy obsahovat lipidy a esenciální mastné kyseliny, které by ji regenerovaly.

Tip:
Marine essence
Bio hydratační krém
Excellence glycoviar cream
3 Ts

Výživa
Na zimu se také doporučuje používat výživné krémy, které obsahují vitamíny A,C, E, stopové prvky, např. Olej ze sojových semínek, který obsahuje vitamíny B, E, K a draslík; bambucké máslo, avokádový olej, olej z muškátové růže se silnými regeneračními vlastnosti, omlazující, který dodává pleti elasticitu. Používá se k regeneraci pleti po spálení, hojí pokožku, zlepšuje vzhled jizev a strií. Zvláště vitamíny A, C, E jsou pro pleť velmi důležité.
Vitamín A patří mezi významné antioxidanty – spolu s dalšími antioxidanty jako jsou vitamín C, vitamín E, zinek, měď, železo, selen či mangan, pomáhá odstraňovat volné radikály z těla.


Tip:
Excellence Q10
Effectivity Tenso Gold
Effectivity Caviar
Bio omlazující krém
Rosa Mosqueta

Podrážděná- začervenalá pleť
Časté přecházení z tepla do zimy se na pleti projeví zčervenáním. Při pobytu v chladu se cévky stáhnou, naopak v teple se roztáhnou. V těchto případech je pak pokožka podrážděná, pálí, svědí. Mohou se tvořit suchá místa. Pokud se teplotní rozdíly opakují příliš často, může dojít k popraskání žilek. Popraskané žilky se pak nejvíce vyskytují na tvářích a kolem nosu. U velmi křehkých pletí pak popraskání žilek způsobí například časté chození do sauny a páry. Samozřejmě na vznik popraskaných žilek má vliv i dědičnost.
Krémy pro citlivou a podrážděnou pleť by měly obsahovat zklidňující složky jako jsou např. Aloe vera - zklidňuje podrážděnou pokožku, azulen - má zklidňující a protizánětlivé účinky...

Tip:
Sensitive zul cream
Bio hydratační krém
Rosa Mosqueta

RADA
Pokud zamíříte na dovolenou do vysokohorských oblastí, nezapomeňtě si přibalit krém s ochranným faktorem. Sluníčko, které se odráží od sněhu je nebezpečnější, než slunce v létě.

...profesionální kosmetika a make-up...